Daha etkin bir yönetici ve lider koçu olmak, ve bu alanda başarılı olmak için neyi öğrenmem, başarmam, hesaba katmam lazım?

  • Yönetici ve lider koçluğunda başarılı olmak için iyi bir koçluk programı’ndan mezun olmak yeterli mi?
  • Kurumlar ve kurumsal sistemler gerçekten nasıl çalışır? Bir koç olarak bu konuda ne kadar bilgili olmalıyım?
  • Kurumsal yapı içinde liderlik ve yöneticilik aslında ne demek?
  • Bir koç olarak bu karmaşık ve dinamik kurumsal yapı ve sistemler içinde liderlik ve yöneticilik yapmaya çalışan kişilere nasıl destek olabilirim?
  • Bu rolleri yerine getirebilmek ve danışanlarıma destek olmak için bana yardımcı olacak koçluk araçları nelerdir?

ICF tarafından 32.5 saat CCEU olarak onaylanmış bu ileri düzey eğitim, yukarıdaki sorulara yanıt vermek, ve katılımcıların lider ve yönetici koçluğunu etkin bir biçimde yapmalarını sağlayacak şekilde donanımlarını arttırmak üzere tasarlandı. ICF’ten Master Certified Coach ünvanını alan ilk Türk koç olan Dost Can Deniz‘in 5,000 saat ve 14 seneyi aşan lider ve tepe yönetici koçluğu deneyimine dayanan bu program, temel koçluk eğitimlerini tamamlamış koçlarla, kendi organizasyonlarındaki değişime bir koç olarak destek olmak isteyen liderler için.

Bu eğitimle ilgili daha detaylı bilgilere https://marefidelis.com/yonetici-ve-lider-koclugu-programi/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Daha önceki katılımcılar ne dedi?

Sistem bakış açısının oturmasını sağlayan bir program. Kompleks lider dünyasının kolayca çözümlenebilmesinin sağlayan bir program. Lider koçluğu öğrenip hem kendimiz ve hayatın tüm alanlarına uygulanabilir iç görüler sağlayan bir program.
Cahide Akkuzu
Koçlukta bitmeyen ustalık yolculuğunda zenginleştiren bir adım taşı. Hem Bireysel, hem kurumsal liderlikle ilgili farklı bir bakış açısı.
Nazlı Kılan Ermut – İK Danışmanı ve Profesyonel Koç
Ustalığa doğru yol alırken, çok doğru bir bakış açısı
Naci Demiral, PCC
Yönetici ve Lider Koçluğunda Ustalık farklı bir bakış açısı, ne oluyor burada.
Metin Koç, MTN Koçluk Düzce
Bilgi ve deneyimin yoğun olduğu, öğrenilen her şeyin gerçek kişi ve konular ile çalışma imkanı sunan; etkili bir eğitimdi.
Nazlı Büyüksoy
Liderlere/ Yöneticilere yapılan koçluklardan ve zengin bilgi birikiminden hareketle tasarlanmış bütünleştirici ve kapsayıcı bir program.
Funda Şenyıldız – Yönetici Koçu / Eğitmen / Danışman, BEN Akademi
Bu program önce kendi koçluğumu sonra lidere ve kuruma bakışımı sorgulamamı sağladı. Farklı ekollerden koçlarla, Türkiye’nin en iyi koçlarından biri Dost’tan öğrenmek çok keyifliydi. Size ve ekibinize sonsuz teşekkürlerimle…
Gökçe Pınar – Profesyonel Koç
Bugüne kadar katıldığım “vaadini en başarıyla yerine getiren” eğitim diyebilirim. Teori-pratik ve eğlence dengesi tam tadında. Kendine güvenme ve kendini takdir etmekle ilgili müthiş özgürleştirici ve ilhan verici.
Özlem Akbağ Akalın – Portföy Yöneticisi , Kurumsal Koç, TURKCELL
“Sistem içerisinde her etki bir tepki yaratır, etkisizlik bile bir etkidir.”
Seniha Koçyiğit
Kendi koçluk becerilerini sorgulamak geliştirmek ve karşılaştırmak için çok önemli bir deney.
Dr.Erkan Tozluyurt – Yönetici Ortak , TEM Yönetim Geliştirme A.Ş
Organizasyonların ve liderlerin dünyasını anlamama çok büyük katkı sağlayan bir program oldu. Beni çok zenginleştirdi ve iş hayatımda, çevremde olan bir çok şeyin adını koymama ve anlamlandırmama destek oldu. Müşterimin dünyasını anlamamı sağladı. Sistemdeki yerimi ve katkımı görebilmek için bir takım yöntemler ve bakış açıları kazandırdı.
Hazar Candan – Ülke Müdürü, HILL International
Sisteme bakmamı sağladı. Sistemde ne olduğunu görmeden, balkona çıkmadan ne yapabileceğimi görmek zor.
Demet Savaş
İleri düzey, uygulamalarla soyut ve somut kavramların içselleştirilmesi ve anlam bulması açısından çok verimli ve öğretici bir çalışma.
Zehra Dönmez
Yönetici ve Lider koçluğundan daha öte kişinin kendi üstünde ustalaşma sürecini başlatan, destekleyen bir eğitim. “ Her ne ararsan kendinde ara” Hacı Bektaş Veli
Tayfun Kandıralı, ACC, Executive Coach
Deneyimlerini paylaşmak cesaret ister, Dost’a sistemini bize açtığı için teşekkür ediyorum.
Av.Pınar Ersin Kollu – Yönetici ve Lider Koçu – Grup Başkanı, İŞ GYO A.Ş Grup Başkanı
Ekol, disiplinlerden bağımsız, hatta ekol ve disiplinler üstü bir harmanlama ile nasıl yapacağınızı değil, ne yaptığınızı anlayacağınız bir “liderlik gelişimi” program.
Banu Koç Çakan , PCC Executive Coach , Trainer
Yönetici ve Koç olarak içinde bulunduğumuz sistemleri analiz etmek ve bu sayede ekibimize ve danışanımıza daha iyi destek olmamızı sağlayan bu program bizleri zenginleştirdiğimi düşünüyorum.
Ali Aktaş – Profesyonel Koç / Pazarlama Direktörü, Bosch Termoteknik
Liderlere koçluk yapabilmek için onların dünyasını anlamak şart. Bu eğitim bu anlamda müthiş bir farkındalık yaratıyor ve ustalaşmanın devam eden bir süreç olduğunu gösteriyor.
Melis Aslanağı