Dost Can Deniz'in kitabı Cesur Sorular, 10. baskısında...

Cesur Sorular, yayınlandığı 2004 yılından beri kendini tanıma, kendini gerçekleştirme ve kendini bilme yolculuğuna çıkan bir çok cesur insanın ve onlara destek olan koçlarının başucu kitaplarından oldu. On baskısının yanında, bir çok şirket, kitabı çalışanlarına, müşterilerine veya üniversite öğrencilerine hediye etmek için özel baskılar yaptırdı. 2014 yılında Seslenenkitap.com tarafından Dost Can Deniz'in kendi sesinden sesli kitap haline de getirilen Cesur Sorular, Dost Can Deniz'in hem kendi, hem de danışanlarının yolculuğu ile paralel olarak, sizin de yolculuğunuza da arkadaşlık, yoldaşlık etmek üzere yazıldı.
Cesur Sorular Kitap Kapağı

Hayatınızı Bir Kutlamaya Çevirmek İçin Cesur Sorular – Dost Can Deniz

Yanıtlar değildir yaşamı değiştiren. Yaşamı değiştiren sorulardır. Bu kitap size yeni yanıtlar vermek için yazılmadı.

Bu kitap siz kendi yanıtlarınızı bulabilesiniz diye yazıldı. Bu kitap siz artık ellerinizi kulaklarınızdan çekip de size devamlı sorulan o önemli soruları, o basit, ama zor soruları duyasınız ve yanıtlayasınız diye yazıldı. Bu kitap, siz kendi yanıtlarınızı ararken elinizde bir mum, ayaklarınızın altında bir merdiven, denizde bir fener olsun diye yazıldı. Bu kitap siz yaşam kalitenizi yükseltmek, kendinizi bir üst seviyeye çıkarmak ve yaşamı bir kutlamaya çevirmek için harekete geçerken koçunuz olabileyim diye yazıldı.

Çünkü biz, hepimiz. yanıtlar arıyoruz, yaşamın çözülmesi olanaksız paradokslarına. Ve biz yanıtlar üretiyoruz, korkunç bir hızla…

Size artık bir sürüsünü okuduğunuz yanıtlardan bir tane daha, benim yanıtımı da vermek değil amacım. Amacım sizin kendi yanıtlarınızı bulmanıza yardımcı olmak, size yanıtlarınızı bulurken, siz kendi “kişisel gelişim kitabınızı” yazarken, bulduğunuz yanıtları yaşama geçirirken destek olmak. Yani sizin “koçunuz” olmak. Eğer siz de benim gibi yaşamınızı derinlemesine, iliğini emerek yaşamak istiyorsanız, artık ellerinizi kulaklarınızdan çekip, size sorulmakta olan soruları duymaya ve onları yanıtlamaya cesaret etmeniz gerekiyor. Çünkü siz sorularınızı yanıtlamadıkça doğru yanıtlar gelmeyecek. Siz değiştirmedikçe, yaşamınız değişmeyecek.

Dost Can Deniz’in sesinden kitaptan parçalar…