Neden değişmiyor hiçbir şey? Ve nasıl değişebilir?

Dost Can Deniz’den Ücretsiz Webinar
13 Nisan Perşembe 20:30- 22:00

Bir sürü eğitim, atölye, webinar, TED konuşması, kitap, uzman, öğretmen, danışman… Birçoğunun söyledikleri, anlattıkları ne kadar mantıklı, anlamlı, ilham verici, hatta elzem ve acil duyuluyor… Bir çoğumuz bunlara maruz kalınca daha iyi bir insan, daha iyi bir anne baba, daha iyi bir eş, daha iyi bir lider, daha iyi bir yurttaş olmak için büyük bir istek duyuyoruz, içinde bulunduğumuz yaşamı, ilişkiyi, aileyi, kurumu, toplumu, ülkeyi, dünyayı güzelleştirmek için büyük bir istek duyuyoruz. Bir yandan hatalı, ehil olmayan davranışlarımızı düzeltmek istiyoruz, bir yandan da başkalarına da aynısını yapabilmeleri için destek olabilmek, liderlik yapabilmek istiyoruz.

Ancak bir türlü olmuyor. Olsa da azıcık, geçici bir süre bir şeyler değişiyor, ancak bir şekilde kendimizi yine aynı tanıdık yerlerde buluyoruz. İçinde bulunduğumuz sistemler, kendi düşünce sistemimiz de dahil olmak üzere, bakıyoruz yine aynı şekilde çalışıyor. Üstelik bu sefer onca çabamızın ve yaptığımız yatırımların boşa gittiği ile yüzleşmemek için kendimizden de saklıyoruz bu gerçeği. Bir “spiritüel ego” veya “katılımcı lider egosu” geliştiriyoruz, sanki olmuş gibi davranıyoruz; yüzümüzü aydınlığa dönüyoruz, ancak arkamızda oluşan uzun gölgenin farkında olamıyoruz.

İşte bu ücretsiz webinarda bu olgunun nasıl oluştuğunu birlikte araştıracağız. Özellikle kurumsal ve kamusal alanda liderlik yapanların bu tuzaklara nasıl düştüklerini araştıracağız, ama tüm tartışmalarımız ailelerimiz ve hatta bireysel gelişim çabalarımız için de anlamlı olacak. Aynı zamanda birer koç, anne baba veya lider olarak kendilerine destek vermekten sorumlu olduğumuz kişilere bu alanlarda nasıl destek olabileceğimizi de konuşacağız.

Ücretsiz bu webinara katılmak için aşağıdaki formu doldurarak kayıt olunuz.

Webinarımız tamamlanmıştır. İleriki webinarlardan haberdar olmak için blogumuza abone olunuz. Bu webinarın kaydına YouTube kanalımızdan erişebilirsiniz.