Dost’ça Sohbetler’in ikinci konuğu düşünür, yazar, biyolog ve sinir bilimci Prof. Dr. Sinan Canan.

Özellikle son yıllarda ülkemizde bilimsel okuryazarlığın ve kalıpların dışına çıkan özgür düşünebilme yetisinin gelişmesi ve yayılması için yazdığı kitaplar, sosyal ve geleneksel medya paylaşımları, ve yaptığı eğitim programları ile çok yoğun çaba gösteren Sinan Canan’ın Twitter’daki tanıtımı herhalde genel duruşunu en iyi anlatan cümle: “Kendi görüşüne yakın birisini arıyorsan, o muhtemelen ben değilim…”. Bizim dostluğumuzun da temeli olan bu cümle, Sinan Canan ile yapacağımız sohbetin de sınırlarını, veya sınırsızlığını belirleyecek: Taraf tutmayan, kendini doğrulamak için değil de olguları oldukları gibi ve derinden görmeye çalışan bir zihin nasıl çalışır, böyle bir zihin nasıl geliştirilir, bunun psikolojisi, biyolojisi, sosyolojisi nedir diye başlayıp kim bilir nerelere gideceğiz, bakalım.

9 Mayıs Cumartesi Saat 18:00 – 19:30 arası Zoom’dan ve YouTube Live’dan canlı yayın olarak gerçekleşecek bu sohbete katılabilmek için lütfen aşağıdaki formu doldurarak kayıt olunuz.

Webinarımız tamamlanmıştır. İleriki webinarlardan haberdar olmak için blogumuza abone olunuz. Bu webinarın kaydına YouTube kanalımızdan erişebilirsiniz.