13 Eylül 2020 Saat 20:00 – 21:30

Zoom ve YouTube üzerinden canlı yayın

Cem Şen ve Dost Can Deniz Bilmek ve Görmek Üzerine Sohbetler’e 13 Eylül Pazar saat 20:00’de “Fırtınanın Kalbine Girmek: Zor durumlarda nasıl huzur bulabiliriz” ile devam ediyor.

Kayıt için aşağıdaki formu veya bu linki kullanabilirsiniz:
https://marefidelis.com/bilmek-ve-gormek…n-kalbine-girmek/

Adını Gotama Buddha’nın öğretisinden bahsederken kullandığı ve hakikate giden yolun ancak doğrudan deneyimle, kendi gözlerinle, bilerek ve görerek yürünebileceğine atıfta bulunan bu iki kelimeden, Bilmek ve Görmek’ten alan bu sohbetlerde, gerçekten her zaman gözlerimizin önünde çıplak bir şekilde ortada duran, ancak zihnimizin yanlış anlamaları ile bizlerden saklı olan gerçekleri görebilmek için nasıl bir yol izlememiz gerektiği üzerine sohbet edeceğiz. Bir yandan da hem dünyanın kandırmacalarının, hem de zihinsel, enerjisel ve bedensel gelişim yolunun tuzaklarından ve bu tuzaklardan nasıl sakınabileceğimizden bahsedeceğiz.

Çok genç yaşlardan beri beden, zihin ve enerjinin ustası olmak üzere çalışan, dünyaca ünlü Zhiang Feng, Zhou Gan Feng gibi bir çok usta ile onların özel öğrencisi olarak çalışan Cem Şen, Dharma – Kalp Yolu, Meditasyon ve Qi Gong konusunda ülkemizdeki ve dünyadaki sayılı öğretmenlerden biridir. Dharma Yayınları ve Klan Yayınları gibi önemli yayınevlerinin kurucusu olan Cem Şen 40 kadar kitabı Türkçe’ye çevirmiş, Dolmuş’tan İnme ve Binme Sanatı’nda Zen ve Nefes Kitabı’nın da dahil olduğu 10’dan fazla özgün eser yazmıştır. Öğrendiği bir çok yöntem içerisinden en işe yarayanları baz alarak oluşturduğu Cem Şen Eğitimleri Sistemi ve Kalp Yolu Eğitimi’nde, kendi bedenini ve zihnini anlamak ve onun yönetmek, ana çalışma alanıdır.

Ülkemizin en deneyimli lider ve yönetici koçlarından olan Dost Can Deniz, 20 yıldır meditasyon, yoga, Qi Gong ve benzeri yöntemlerle zihin, kalp ve beden gelişimi üzerinde çalışmaktadır. Bunun son 11 yılı Cem Şen’in öğrencisi, son 3 yılı da Cem Şen Kalp Yolu Eğitimleri’nde eğitmen olarak geçmiştir. Aynı zamanda Gestalt yaklaşımının Türkiye’deki temsilcilerinden ve Gestalt Center for Coaching’in kurucularından olan Dost’un yazdığı Cesur Sorular adlı kitap 14. baskısını yapmıştır.

Bu sohbetimizde yaşamın karşımıza çıkardığı zor deneyimlerle başa çıkmak için bilgelik öğretilerinin ve özellikle de Dharma’nın bize sunduğu öneriler üzerinde tartışacağız.

Ücretsiz sohbetimize aşağıdaki linkteki formu doldurarak katılabilirsiniz:

https://marefidelis.com/bilmek-ve-gormek…n-kalbine-girmek/