“Neden Hiç Bir Şey Değişmiyor ve Nasıl Değişebilir” Webinarımızın Video Kaydı

13 Nisan 2023’de gerçekleştirdiğimiz webinarımızın kaydına aşağıda ulaşabilirsiniz.

Bu webinarda tartıştığımız konulara daha derinden bakmak, kendi liderlik ve koçluğunuzda, parçası olduğunuz veya destek verdiğiniz sistemlerde nasıl hayata geçtiklerini incelemek ve daha iyi bir lider veya koç olmak için kendinizi geliştirmek isterseniz sizleri 6 Mayıs’ta başlayacak Yönetici ve Lider Koçluğunda Ustalık Programına bekliyoruz.

İki modülden oluşan bu programın yapısı şu şekilde:

İlk modülümüz 6 – 7 Mayıs tarihlerinde online olarak gerçekleşecek “İnsanların Kendi Önlerinden Çekilmelerine Destek Olmak”. Bu programda webinarımızda kısaca değindiğimiz konuların derinine gireceğiz. Gerçekten değişim için kendi önümüzden çekilmenin ve başkalarının da aynısını yapabilmesine destek olmanın yol ve yöntemlerini birlikte araştıracağız. Bunu yaparken üç temel önermenin nasıl kendini gerçek kıldığını inceleyeceğiz:

 • Sistemler (kurumlar, aileler, ilişkiler) ve içlerindeki dinamikler her zaman bizim gördüğümüzden, sandığımızdan ve algılayabildiğimizden daha karmaşıktır.
 • İnsanlar bu sistemlerde tahmin edilebilir tuzaklara düşerler, ancak bu tuzaklar da çoğu zaman bizim için görülmezdir.
 • Sistemleri, sistemler içinde kendimizi ve bu tahmin edilebilir tuzakları tanımak, kısa vadede düştüğümüzü fark etmemizi ve çıkmamızı, uzun dönemde de düşmemeyi öğrenmemizi sağlar. Kurumlarda ve diğer insan sistemlerinde ilerleme ancak bu şekilde mümkündür.
 • İlk modülde bu 3 önermeyi hem kavramsal, hem deneyimsel, hem de gerçek vakalar üzerinden çalışacağız. Bu modül herkesin katılımına açık. Bu modülü kayıt edeceğiz ve bu kayıtlara 6 ay boyunca ulaşabileceksiniz.
 • Bu modülle ilgili detaylı bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilir ve buradan kayıt olabilirsiniz.

İkinci modülümüz ise 25 – 26 – 27 Mayıs’ta gerçekleşecek Organizasyonların Göz Önündeki Saklı Doğası + Practicum. Bu modülde bir önceki modülde çalıştıklarımızı ete kemiğe büründüreceğiz ve kendimizde gerçek anlamda bir “adaptif değişim” yaratmaya çabalayacağız.

 • Eğitimin ilk günü yüzyüze, ve bu gün içinde bir Organizasyon Oyunu oynayarak kurumlarda yaşanan “saçmalıkların” aslında nasıl gerçekleştiğini, bir anlamda nasıl kaçınılmaz olduğunu, ve yukarıdaki 3 önermeyi anlamanın ve içselleştirmenin hem liderler hem de koçlar için ne kadar önemli olduğunu bizzat deneyimleme fırsatımız olacak.
 • Sonraki iki gün ise online olarak tüm bu öğrendiklerimizi hayata geçirmek ve kendi koçluğumuzu ve liderliğimizi bir adım ileri götürmek için practicum uygulamaları yapacağız.
 • Bu uygulamalarda kendi vakalarımız üzerine çalışmak, ben ve bu eğitimde bana destek olan ve bu modeli içselleştirmiş diğer MCC koçlar gözetiminde koçluk almak ve koçluk yapmak ve geri bildirim almak ana amacımız. Bu çalışmalarda her birimizin kendi vakalarına odaklanacağımız için bir çok örnek üzerinde tartışmak ve öğrenmek için paha biçilmez bir fırsatımız olacak. Sonrasında her birimiz kendi koçluk modelimizi bu gözle revize edeceğiz.
 • Bu modülden tam fayda sağlamak için koç olmak, koçluk eğitimi alıyor olmak veya bir kurumda liderlik görevinizin olması çok daha iyi olacaktır. İkinci modül sadece 1. modülü tamamlayanlara açıktır. İkinci modülde katılım sınırı 24 kişidir. 24 kişi tamamlandığında kayıtlara kapanacaktır.
 • Bu modülün deneyimsel doğası kayıt almaya imkan vermemektedir. Ancak gayet detaylı eğitim notlarına ulaşabileceksiniz.
 • Bu modülle ilgili detaylı bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz.

Gelin şimdi webinarımızı izleyelim: