Dost Can Deniz ile Gestalt Grup Çalışması

(Tarih ve yer daha sonra ilan edilecektir)

 

 

Kayıt ve bilgi için +90(212)325 98 50 / seda@marefidelis.com

Sizleri koçlara, liderlere ve kendi yaşamının lideri olmak isteyenlere özel olarak tasarlanan ve Dost Can Deniz, MCC liderliğinde yürütülecek üç günlük grup çalışmasına davet ediyoruz.

 • Çünkü, sizi bir koç olarak (veya kendinizi ne olarak tanımlıyorsanız – bir lider, profesyonel, ebeveyn, eş, insan) geliştirecek ve ilerletecek şey, daha fazla teknikler, daha fazla bilgi, daha yeni yaklaşımlar, o veya bu ekol değil… Yani, sadece bunlar değil. Bunlar önemli temeller, ancak yeterli değiller.
 • Başkalarına destek ve önder olmaya aday kişinin etkinliğini, o kişinin kendi benliği ile, kendi tanımları ile, kendi engelleri ile, kendi karanlığı ve kendi bilgeliği ile ne kadar temas içerisinde olduğu belirliyor.
 • Ancak kendi üzerinde derinden çalışmayı göze alan, kendi şeytanları ve kendi melekleri ile yüzleşmeye cesaret eden ve bu yüzleşmeyi her adımda daha derine götüren kişiler, yollarında ustalaşıyorlar.
 • Çünkü ancak bu kişiler, şimdi burada olan şey her ne ise ondan kaçmadan, onunla kavga etmeden, onu süslemeye veya değiştirmeye çalışmadan beraber olma kapasitesini geliştiriyorlar.
 • Bir ustamın dediği gibi, büyüme ve gelişme yolculuğu, kendimize bir şey eklediğimiz ve bir şeyler olmaya çalıştığımız değil, fazlalıkları bıraktığımız, “olmamayı” öğrendiğimiz bir yolculuk.

Dost Can Deniz tarafından yürütülecek bu 3 günlük grup çalışması, artık yanınızda taşımanıza gerek olmayan, size ait olmayan fazlalıkları tespit edip onlarla helalleşmenize destek olmayı, ve artık sahiplenmenizin, elinize almanızın zamanı geldiği gerçek cevherlerinize doğru uzanmanıza kaynak olmayı, sizin ustalaşma yolculuğunuzda bir adım olmayı amaçlıyor.

Bu çalışmanın içeriğinde ne var?

Meşhur bir Uzakdoğu Savaş Sanatları ustasına iki ekolden hangisinin daha iyi olduğunu sormuşlar. Usta hiç duraksamadan geri sormuş: “Uygulayan kim?”

Bu bir yaşantısal grup çalışması. Yani bu üç günde olacaklar, büyük ölçüde katılımcıların yanlarında getirdikleri konular, ve oluşan grup dinamiği ile belirlenecek.

Bu çalışma içerisinde:

 • Oluşacak destekleyici ve güvenli grup dinamiği içinde her birimiz “şimdiye kadar yaşantımla ben kim oldum?”, “kim olmaya iznim var?”, “kim olmaya cesaret edebilirim?”, “kim olmak istiyorum?” ve “aslında, özümde ben kimim?” gibi kritik soruları soracağız.
 • Bu soruları hayatla, rollerimizle, yaşamımızdaki diğerleriyle ve kendimizle daha özgür ve daha tatminkar şekilde ilişkiler oluşturabilecek şekilde yanıtlamaya çalışacağız.
 • Oluşturacağımız destekleyici ve güvenli grup dinamiği içinde birer koç ve birer insan olarak kendi etkinliğimizin, anda farkındalığımızın, ve mutluluğumuzun önündeki engeller üzerine daha derinden çalışmak için fırsatlar edineceğiz.
 • Tüm bu yaptığımız çalışmaların her biri, bizler için birer öğrenme deneyimine dönüşecek. Grupta gerçekleşen her çalışmayı, anın büyüsünü bozmadan ve yapılan çalışmaya, dokunulan derin yerlere saygısızlık etmeden yumuşak ancak etkin bir biçimde inceleyecek ve birer koç ve birer lider olarak kendi repertuarımıza ne katabileceğimizi öğreneceğiz.

Tüm bunları üzerinde çalışılan konuya ve grubun dinamiğine göre: geştalt teknikleri, dizimler, bilinçli farkındalık ve meditasyon yaklaşımları, bedensel, duygusal, zihinsel farkındalık çalışmaları, hareket, müzik, dans, yaratıcı teknikler, vb., ile yapıyor olacağız.

Bu çalışma kimler için?

Bu çalışma, ileri düzey ve kendimize derinden dokunmayı hedeflediğimiz bir çalışma. O açıdan:

 • ICF – ACTP veya muadili bir eğitim kurumundan koçluk eğitimini almış, veya
 • Kendi gelişimi ve düşünsel, duygusal ve davranışsal kalıpları üzerinde koçluk, terapi, gruplar veya benzeri yöntemlerle çalışmış ve bu çalışmayı bir aşama daha derinleştirmek isteyen koçlar, liderler ve kendi yaşamının liderliğini ele almış kişiler için.

Bu çalışma kimler için değil?

 • Daha önce kendi üzerinde koçluk, terapi, grup çalışmaları, vb. yöntemlerle hiç çalışmamış kişiler,
 • Koçluğa ilgi duyan ve aslında koçluk teknikleri öğreneceği bir eğitim arayışı içinde olan kişiler,
 • Böyle bir grup içerisinde kendi konuları ve kendi gelişimi üzerinde çalışmak yerine sadece başkalarının çalışmalarını gözlemleyerek bundan öğrenmek isteyen kişiler,
 • Herhangi bir psikiyatrik ilaç kullanmakta olan kişiler.

Programın Yapısı

Çalışmayla ilgili bilgiler

 • Çalışma tarihleri ve yeri yakında ilan edilecektir.
 • Çalışma dili Türkçe’dir.
 • Program saatleri 9:30 – 18:30’dur.
 • Program Dost Can Deniz tarafından yürütülecektir.
 • CEU için ICF’e başvuru yapılmaktadır.

Lojistik Bilgiler

Program tarihleri ve yeri: İlan edilecektir.

Program ücreti: 990 USD + KDV

Erken kayıt: 940 USD + KDV

Eurasian Gestalt Coaching Program mezun ve öğrencilerine %5 indirim uygulanacaktır.

Programa Başvurun

Daha Fazla Bilgi ve Kayıt İçin

Programla ilgili daha fazla bilgi ve ön kayıt için +90(212)325 98 50'yi arayınız veya yandaki tuşu tıklayınız.
Programa Başvurun