İnsanların Kendi Önlerinden Çekilmelerine Destek Olmak Online eğitimine hoş geldiniz.

Eğitimimiz 6 – 7 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek. Bu eğitime hazırlanabilmek ve eğitimde kimlerle beraber olduğumuzu görebilmemizi sağlamak için aşağıdaki çok kısa anketi doldurmanızı rica ediyoruz. Bu anketi lütfen 5 Mayıs tarihine kadar tamamlayınız.

Eğitimde görüşmek dileği ile!

CILO 1. Modül prep (#23)

Bu eğitimde bir çok yaklaşım ve konu paylaşacağız. Bu paylaşılanların anlamlı ve faydalı olabilmesini ve ete kemiğe bürünmesini sağlamak için sizi, kendinizin veya danışanlarınızın bir vakası üzerinde çalışmaya davet edeceğiz. 

Bu vakaların:

  • Sizin bireysel bir konunuz (hayat amacımı bulmak istiyorum, kariyerimle ilgili bir karar vermek istiyorum) gibi değil, sizden başka en az bir kaç kişiyi de içeren, yani bir sistem boyutu olan bir konu olması, istediğiniz faydayı alabilmeniz için önemlidir. Mümkünse kurumsal yaşamdan ve liderlik / yöneticilik boyutu da olan bir vaka, veya aile ilişkilerinde yaratmak istediğiniz bir değişiklik gibi çok kişiyi ilgilendiren bir konu çok daha seçmek faydalı olacaktır. 
  • Herhangi böyle bir konu kendinize özel olarak bulamadığınızda daha genel ve dışarıdan tanık olduğunuz bir konuyu seçmek, yine de bireysel bir konuya odaklanmaktan daha iyi olur.
  • Özellikle kendinizi başarılı görmediğiniz, yani istediğiniz sonucu alamadığınız durumlar, eğitimden alacağınız faydayı daha da arttıracaktır. Bu tip vakalara odaklanmak size içindeyken olguları aktaracağımız lensle değerlendirseydiniz farklı seçenekleriniz olup olmayacağı ile içgörü kazandırması için önemlidir.

Bu vaka hakkında düşünmeye başlamanızı ve çalışmamıza hazırlanmanızı desteklemek için şimdi bu vakanızın hangisi olabileceğini düşünmenizi ve sadece kendinize hatırlatmak için (doldurduğunuz bu formun bir kopyası size de göndereceğiz) aşağıdaki bir kaç cümle ile vakanızı özetlemenizi rica ediyoruz. Çok detaylı bir şey yazmaktansa kısa, 2 - 3 cümle ile vakanın özünü aktarmanızı rica edeceğiz.