DEĞİŞİMDEN BAHSETMEYİ BIRAK,
DEĞİŞİMİN KENDİSİ OL!

12 – 13 Eylül 2019

BÜMED Boğaziçi Mezunlar Derneği

Prof. Dr. Sinan Canan ve Dost Can Deniz, MBA, MCC

Biz, Dost Can Deniz ve Sinan Canan, sizleri iki günlük bir gelişim ve öğrenme yolculuğuna davet ediyoruz:

Her an, her şey değişiyor

İç koşullarımız, dış koşullarımız, duygularımız, duyumlarımız, hislerimiz, düşüncelerimiz, zihin hallerimiz, algılarımız, çevremiz…

Hatta adına “Ben” dediğimiz şeyler bile…

Her şey, herkes her an değişmekte. Tıpkı bulutlar, tıpkı hava durumu, rüzgar ve mevsimler gibi…

Halimizden memnun olsak da olmasak da değişim şart, kaçınılmaz.

Değişim bu kadar içkin, bu kadar doğal ve bu kadar kaçınılmaz olmasına rağmen, neden sürekli değişme derdindeyiz? Neden bu sürekli değişme ve değiştirme çabası?

Öte yandan, en ufak bir değişim ihtimalinde bile rahatsız olmamız, hatta paniğe kapılmamız neden? Basit bir alışkanlığımız dahi tehdit edildiğinde, neden birdenbire huzursuz oluyoruz?  

Belki de yapmamız gereken; artık değişmekten bahsetmeyi, değişim çabasını bırakıp, sürekli değişen tabiatımızı fark etmektir. Kendimizi kesintisiz bir değişimin içine bırakıp değişimin bizzat kendisi olmaktır. Ne dersiniz?

 Belki böyle yakalayabiliriz, zaten olmakta olanın farkındalığını ve lezzetini…

Biz Dost ve Sinan, bir araya gelip de sohbet etmeye başladığımızda, ister istemez bu ve benzeri soruları ve konuları konuşur bulduk kendimizi…

Yaptığımız sohbetlerden ve ikimizin farklı zeminlerden, farklı deneyimlerden ve farklı ekollerden aynı noktaya doğru yaptığı yolculuğun buluşmasından beslendik, öğrendik, genişledik, eğlendik. Böyle olunca da bu birlikte öğrenme çemberini genişletelim dedik.

Bu amaçla insanın gelişim ve değişim yolcuğu hakkında uygulama ve teorinin bizce önemli parçalarını birlikte tartışacağımız iki günlük bir eğitim ve workshop tasarladık. Bu çalışmada hem teori üzerinde tartışacağız, hem de çeşitli uygulamalarla gerek kendimize, gerek de başkalarına gelişim ve ilerleme yolculuklarında nasıl destek olabileceğimizi araştıracağız.

12 – 13 Eylül 2019’da BÜMED’de gerçekleşecek bu çalışmada:

  • Değişim, gelişim, ilerleme bu kadar kaçınılmazken neden bu kadar zor?
  • İnsanın kendini yüceltme ve mutlu etme yolculuğunun dinamikleri, tuzakları ve fırsatları neler?
  • Aslında değiştirmeye ve geliştirmeye çalıştığımız bu “ben” ne? Asıl odaklanmamız gereken şeyler neler?
  • Kendimizin ve başkalarının daha ehil bir varoluş haline doğru evrilmesine destek olmak için neler yapabiliriz?

sorularına modern sinirbilimin son bulguları, davranış bilimleri, Gestalt koçluk yaklaşımı ve humanistik psikolojinin yöntemleri ile batı – doğu felsefesinin kadim bilgeliğinin ışığında bakacak, birlikte bir yol haritası oluşturmaya çalışacağız.

Sizleri bizimle birlikte insan, insanın gelişim ve değişim yolculuğu, bu yolcuğun tuzakları ve yolda yürümenin işe yarar haritalarını araştırmak üzere 12 – 13 Eylül 2019’da BÜMED’de yapacağımız 2 günlük eğitime davet ediyoruz.

Bu Çalışma Kimler İçin:

Bu çalışma hem koçlar, psikologlar, eğitimciler, sosyal yardım uzmanları gibi profesyoneller hem de kendini kendi gelişimine adamış kişiler için.

Bu Çalışmanın Akreditasyonu Var Mı?

Bu çalışma Uluslararası Koçlar Federasyonu ICF tarafından 10.5 saati Core Competency, 3.5 saati Resource Development olmak üzere 14 CEU ile akredite edilmiştir.

Bu Çalışmanın Ücreti Ne Kadar?

Çalışmanın ücreti 2,950 TL + KDV’dir.

19 Ağustos’a kadar tamamlanan ödemelerde 2,750 TL + KDV indirimli tutar uygulanacaktır.

MareFidelis, Gestalt Center for Coaching ve Açık Beyin tarafından düzenlenen eğitimlere daha önce katılmış olan kişilere ek %5 indirim uygulanacaktır.

Bu Çalışmaya Nasıl Kayıt Olabilirim?

Bu çalışmaya Açık Beyin websitesindeki https://www.acikbeyin.com.tr/bireysel-donusum/ sayfasının altındaki Kayıt Ol bölümünden online olarak;

veya MareFidelis üzerinden seda@marefidelis.com adresinden veya 0 212 325 98 50 nolu telefondan yapabilirsiniz.

Katılımcı sayısı sınırlıdır, kayıt için acele ediniz.